Já jsem vždycky raději připravena, když můžu. Nechávat věci na poslední chvíli není můj styl, a proto jsem vytáhla z horních pater skříně tu černou sportovní tašku a řekla si, že to je ona. Ta mě bude doprovázet do porodnice a skrývat všechny ty nutnosti, který si prý s sebou máte vzít. Hned na začátku mě čekalo překvapení v podobě toho, že ta taška vlastně nemá být jedna ale dvě: Jedna na porodní sál a jedna na oddělení šestinedělí. Na porodní sál je toho potřeba o poznání méně, tudíž ta může být menší.

Pro ty z vás, které by se chtěly inspirovat, je tady seznam i s fotkou, kde vidíte, jak jednotlivé náležitosti vypadají. Věci jsem dávala dohromady dle seznamu na stránkách Podolí (mají je většinou všechny porodnice) a dle informací z předporodního kurzu.

Takže co s sebou na porodní sál?

Seznam věcí na porodní sál

  • Přezůvky – dost času strávíte ve sprše, tak ať jsou vhodné i tam. A také otec se potřebuje do něčeho přezout.
  • Doklady – všechny vyjmenované na obrázku. Je jasné, že občanku a kartičku pojišťovny máte teď v peněžence, tak si pak jen tu peněženku nezapomeňte vzít s sebou. Co se porodního plánu týče, je dobré ho vzít ještě před porodem do poradny v porodnici a zkonzultovat ho s tamním personálem. Nezapomeňte na něj uvést datum a Váš podpis.
  • Ručník a košile – pokud nechcete být v nemocničním oblečení.
  • Energie – věc, která by mě asi dříve nenapadla. Porod je ale fyzický výkon a bez doplňování energie to zkrátka nejde.

A co s sebou na oddělení šestinedělí?

Seznam na oddělení šestinedělí

  • Hygienická sféra matky – vložky po porodu (do porodnice stačí jedno balení a pak si ještě kupte jedno balení na doma), vložky do podprsenky a jednorázové kalhotky. Pak veškerou hygienu, kterou denně používáte, jen ji doporučuji koupit ve zmenšeném balení a mýdlo v neutrálním provedení. Nezapomeňte krém na bradavky, dostanou trochu záhul. Mně byla doporučena značka Purla.
  • Hygienická sféra dítěte – látkové pleny a jednorázové pleny (do úplných začátků jsem koupila ty bio z DM, má jich být s sebou cca 30 ks), hygienické ubrousky (nechám na vás jestli vlhčené nebo látkové), líh na pupík a další hygienu jsem také raději přibalila, i když vám v porodnici asi dají.
  • Oblečení pro matku – náhradní pyžamo, dvě kojící podprdy, teplé ponožky, ručník. V čem pojedu domů, teď řešit nebudu, táta přiveze. Taky je dobrý přibalit nabíječku.
  • Oblečení pro dítě – Během pobytu v porodnice bude z pohledu oblečení o dítě postaráno, je tedy jen potřeba mít pro něj něco, v čem pojede domů.

Určitě je vhodný, aby táta, nebo ten kdo bude s vámi rodit, věděl, kde ty tašky najde a co v nich je. Bude vám to pak moct podat, až vy moct nebudete.

Je nějaká vychytávka, na kterou jsem zapomněla? Vy zkušené, podělte se!

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..